ONLINE REZERVASYON


:
:
:
:
:
:
:
:
:
KENT GÖNÜLLÜLERİNE KÜLTÜR GEZİSİ
HABERLER BASILI MATERYALLER BASIN KİTİ
KENT GÖNÜLLÜLERİNE KÜLTÜR GEZİSİ

KENT GÖNÜLLÜLERİNE KÜLTÜR GEZİSİ

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAZ AYLARINDA ORGANİZASYONU BURFAŞ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN KENT GÖNÜLLÜLERİ GENÇLİK KAMPI’NIN EN BAŞARILI 30 GENCİ;MERSİN, KONYA ALANYA,ANTALYA, DENİZLİ, İZMİR ve ÇANAKKALE GİBİ ÖNEMLİ ŞEHİRLERİ GEZDİ.

Gençler tarihi değerleri yakından tanıyor

Bursalı gençlerin ufkunu açmak adına gerçekleştirilen geziye katılan heyet; Mersin, Konya, Alanya, Antalya, Denizli, İzmir ve Çanakkale’deki tarihi mekanları gezerek, kültürel değerlerle ilgili bilgiler aldılar.

Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi önünde başlayan gezinin ilk durağında kent gönüllüleri, Mersin Tarsus’ta bulunan Eshab-ı Kehf ile Konya’da bulunan Mevlana Türbe ve Müzesi’ni ziyaret etti. Mekanın atmosferinden çok etkilendiklerini belirten gençler, daha önce hiç görmedikleri değerleri görmenin mutluluğunu yaşadı.

Gezi sayesinde dostluklarını daha da pekiştiren gençler, kültür gezisi kapsamında Alanya Kalesi ve Damlataş Mağarası, Antalya Arkeoloji Müzesi, Aspendos Açık Hava Tiyatrosu, Kaleiçi, Denizli Buharkent, Arkeoloji Müzesi, Hierapolis Antik Kenti, Pamukkale travertenleri, İzmir Selçuk – Efes Antik Kent, İsa Bey Camii, Kemeraltı Sahili ve Çanakkale Truva Antik kenti ve Çanakkale Açıkhava Sahil Müzesi’ni ziyaret ettiler.

BURFAŞ Genel Müdürü Zeynel Abidin TURAN geleceğin yöneticileri olacak olan gençlerimizin ülkemizi ve kültürel değerlerimizi daha yakından tanımaları için gelecek dönemlerde de kültürel gezilerin devam edeceğinin müjdesini ver